Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zyra e prokurorisë së krimeve të luftës në Serbi u ka dhënë një video kolegëve të tyre në Bosnje dhe Kroaci, në të cilën pretendohet se shihen paramilitarë nga këto dy vende duke vrarë një civil serb në vitin 1995. Zyra tha se videoja i është dhënë edhe Tribunalit të Hagës.
Në një deklaratë, presidenti serb Boris Tadiq tha se pret që autoritetet kroate t'i kushtojnë "rëndësi të duhur përndjekjes së krimeve të luftës".
XS
SM
MD
LG