Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane në Afganistan tha se forcat e koalicionit kanë vrarë 12 të dyshuar taliban në kufi me Pakistanin. Zëdhënësi Tom Kolins tha se gjatë luftimeve janë plagosur 2 ushtarë amerikan dhe një afgan.
XS
SM
MD
LG