Ndërlidhjet

NAJAF


Policia në qytetin jugor irakian Najaf tha se 24 njerëz e kanë humbur jetën dhe dhjetra janë plagosur nga shpërthimet në afërsi të një tempulli shiit.
Televizioni irakian tha se viktimat pësuan nga dy sulmet e ndara në një treg afër xhamisë së Imam Aliut. Në mesin e të vrarëve ka policë dhe civilë.
XS
SM
MD
LG