Ndërlidhjet

NJU JORK


Mos i caktoni operacionet pas orës 3 pasdite.
Kjo është porosia e studimit më të ri amerikan, i cili ka shqyrtuar mbi 90 mijë operacione kirurgjikale.
Kërkuesit kanë zbuluar se dhembja dhe vjellja janë më të shpeshta pas operacioneve të pasditës. Zbulimi fajin e sheh te mjekët dhe orari i tyre i gjatë i punës.
XS
SM
MD
LG