Ndërlidhjet

STAMBOLL


Ministri i jashtëm i Iranit, Mançur Motaki pritet të zhvillojë bisedime me zyrtarët e lartë turqë rreth zhvillimeve në Liban dhe territoret palestineze.
Bisedimet do përfshijnë dhe programin bërthamor të Iranit dhe luftën kundër militantëve kurdë si në Turqi dhe në Iran.
XS
SM
MD
LG