Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se të paktën 18 militantë të dyshuar talibanë dhe 5 ushtarë afganë janë vrarë sot kur u sulmua një postbllok i ushtrisë në provincën juglindore Paktika.
Ndërkaq në provincën lindore Kunar, zyrtarët afganë thanë se të paktën 20 njerëz u plagosën nga raketa që goditi një shtëpi.
Më herët, NATO tha se aleanca do t'i zhvendosë forcat e saj në Afganistanin jugor, që në mënyrë më efektive t'i luftojë talibanët dhe kryengritësit tjerë.
XS
SM
MD
LG