Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani e ka denoncuar presidentin amerikan George Bush i cili duke folur për kërcënimet terroriste në Londër, e ka përdorur shprehjen "fashistët islamik". Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme, Hamid Reza Asefi, ka thënë se komentet e Bushit janë fyese dhe të papërshtatshme. Ai tha se presidenti Bush duhet t'i kërkojë falje botës muslimane.
XS
SM
MD
LG