Ndërlidhjet

GOTHENBURG


Me 4 medalje në ditën e fundit të garave, Rusia e ka përmbyllur dominimin në Kampionatin Evropian të Atletikës në Gothenburg të Suedisë.
Pas 6 ditë garash, Rusia fitoi 12 medalje të arta, 12 të argjendta dhe 10 të bronzit.
XS
SM
MD
LG