Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet se 62 vetë janë vrarë dhe afro 140 të tjerë janë plagosur nga një varg sulmesh të koordinuara në një lagje të Bagdadit, me shumicë shiite. Zyrtari komunal, Muhamed Al-Rubai tha se 62 vetë janë vrarë mbrëmë në lagjen Zafranija. Këto sulme ishin ndërmarrë pothuajse në të njejtën kohë.
XS
SM
MD
LG