Ndërlidhjet

TOKIO


Pjesë të mëdha të Tokios sot u goditën nga mungesa e rrymës elektrike. Kjo mungesë shkaktoi pengesa të mëdha në sistemin transportues dhe në fusha të tjera. Zyrtarët thanë se po hetonin shkaqet e kësaj ndërprerjeje, që u shkaktua kur një vinç ndërtimor dëmtoi linjat përçuese.
XS
SM
MD
LG