Ndërlidhjet

LONDËR


Aeroplani i kompanisë British Airëays në mes të fluturimit për në Nju Jork mbrëmë vonë, u kthye në Londër për shkak të cingërrimës së një telefoni mobil në aeroplan. Zyrtarët kanë thënë se kapiteni vendosi që të kthehet me aeroplan, në të cilin ishin 217 udhëtarë, pasi asnjëri nga ata nuk tha se kishte telefon me vete. Më vonë telefoni u gjet dhe u vërtetua se ishte i sigurtë. Telefonat mobilë nuk lejohen në fluturimet nga Britania pas zbulimit të planeve për sulme kundër aeroplanave.
XS
SM
MD
LG