Ndërlidhjet

KIRYAT SHIMONA


Ministri i jashtëm i Izraelit Tzipi Livni sot e ka paralajmëruar Sirinë që të mos e përdorë Hezbollahun si mjet për të ndikuar në qeverinë e Libanit dhe punët e këtij vendi.
Vërejtjet e Livni u bën pak pasi presidenti i Sirisë Bashar al Asad tha në Damask se Izraeli e ka humbur luftën ndaj Hezbollahut në Liban. Ai gjithashtu tha se plani amerikan për Lindjen e Mesme është vetëm një iluzion.
Shtetet e Bashkuara dhe Izraeli i akuzojnë Sirinë dhe Iranin se mbështesin dhe armatosin Hezbollahun.
XS
SM
MD
LG