Ndërlidhjet

KIEV


Kryeministri i Ukrainës, Viktor Janukovich viziton sot Rusinë, në të parën vizitë zyrtare që nga konfirmimi në postin e kryeministrit.
Problemet e energjisë do jenë tema kryesore e takimeve të Yanukovich, i cili njihet për orientimin pro rus. Yanukovich së fundi nënshkroi një marrëveshje me presidentin dhe rivalin e tij Yuschenko, se vendi me qeverinë Yanukovich do ketë si orientim kryesor politikat drejt NATO-s.
XS
SM
MD
LG