Ndërlidhjet

PODGORICË


Policia e Malit të Zi ka arrestuar 7 persona dhe ka sekuestruar një sasi të madhe parashë të falsifikuara, si pjesë e një operacioni të gjerë në rajon.
Kreu i policisë Veselin Veljoviç tha se janë konfiskuar rreth 714 mijë euro dhe 100 mijë dollarë.
Kjo është shuma më e madhe e kapur e parave të falsifikuara në Mal të Zi, ka thënë Veljoviç.
Sipas tij, paratë ilegalisht janë sjellë në Mal të Zi, që pastaj të shpërndahen në Shqipëri, Kosovë dhe në Evropën Perëndimore.
XS
SM
MD
LG