Ndërlidhjet

BEJRUT


Kufomat e 38 civilëve, përfshirë 11 fëmijë dhe 4 luftëtarë të Hezbollahut, janë nxjerrë ditët e fundit nga rrënojat në Libanin e shkatërruar nga luftimet.
Operacionet e kërkimit ende nuk kanë filluar nëpër fshatrat e dëmtuara rëndë nga bombardimet izraelite, meqë trupat e Izraelit ende s'janë tërhequr plotësisht.
Ndërkohë, mijëra njerëz sot iu bashkangjitën lumit të refugjatëve që po kthehen në shtëpitë e veta. Programi Botëror i Ushqimit tha se urgjentisht i nevoiten 21 milionë dollarë për t'u dalë në ndihmë rreth 500 mijë njerëzve që kanë braktisur shtëpitë.
XS
SM
MD
LG