Ndërlidhjet

TORONTO


Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se më se 4 milionë punonjës shëndetësorë janë të nevojshëm për t'i ndihmuar vendet në zhvillim që të ballafaqohen me sëmundjen SIDA. Ky konstatim u dëgjua në Konferencën ndërkombëtare për këtë sëmundje që po zhvillohet në Toronto të Kanadasë.
Në konferencë mbrëmë foli edhe ish presidenti amerikan, Bill Klinton:
- Nëse ne jemi të organizuar, këmbëngulës dhe të pasionuar, mendoj se ne mund ta ndalim Sidën dhe ti rrisim shpresat për miliarda njerëz.
XS
SM
MD
LG