Ndërlidhjet

SHKUP


Lideri I Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe ai I Partisë për Prosperitet Demokratik, Abdulhadi Veseli kanë theksuar se pjesa e parë e protestave të koalicionit fitimtarë BDI- PPD në zgjedhjet e fundit mbyllet me protestat e dites së sotme ndërkohë për veprimet e metejme do të vendos kryesia qendrore e të dy partive. “Prej ditës së nesërme do të fillojnë aktivitetet tjera politike demokratike për shprehjen e revoltës së koalicionit BDI PPD" ka deklaruar lideri I PPD Abdulhadi Veseli. Ndërkaq kreu i BDI-së Ali Ahmeti tha se situata do të menaxhohet në mënyrë që të mos ketë pasoja për vendin.
XS
SM
MD
LG