Ndërlidhjet

BEJRUT


Qeveria libaneze ka miratuar sot planin e dislokimit të armatës në jug të vendit, në pjesën ku po tërhiqen forcat izraelite.
Ministri i Financave Jihad Azour ka thënë se dislokimi do të fillojë të premtën.
Ky vendim bëhet në kuadër të rezolutës së OKB-së për armëpushimin e luftës mbi 1 mujorë të luftëtarëve të Hezbollahut dhe forcave të Izraelit.
XS
SM
MD
LG