Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se një ushtar amerikan e ka humbur jetën në betejë provincën Anbar në Irak. I vrari është i 10-ti nga radhët e ushtrisë amerikane që gjatë këtij muaji e humbën jetën në provincën Anbar, e cila kufizohet me Sirinë. Po sot, nga shpërthimi i një bombe në Bagdad janë vrarë 12 persona dhe janë plagosur disa të tjerë.
XS
SM
MD
LG