Ndërlidhjet

PRISHTINË


Banorët serbë të fshatit Hoçë e Madhe në Komunën e Rahovecit kanë refuzuar sot të takohen me kryeministrin e Kosovës, Agim Çeku, i cili vizitoi këtë komunë. Zoti Çeku tha se komuniteti serb në Kosovë është i hutuar dhe në konfuzion për shkak të influencës nga Beogradi. Ai u shpreh se pavarësia e Kosovës do të jetë edhe në të mirën e tyre.
XS
SM
MD
LG