Ndërlidhjet

CAMP DAVID


Presidenti i Shteteve të Bashkuara Xhorxh Bush tha sot në fjalimin e rregullt javor në radio, se Lindja e Mesme gjendet në momentin më të rëndësishëm të historisë së saj, pasi po bënë zgjedhjen midis ekstremizmit dhe demokracisë.
Bush tha se konflikti në Liban "është pjesë e luftës me të gjërë ndërmjet lirisë dhe terrorit që po zhvillohet në rajon"
XS
SM
MD
LG