Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad ka kritikuar politikën e jashtme britanike në një intervistë për të përditshmen Guardian. Ahmadinexhad mes të tjerash thotë se Britania po e dëmton rëndë reputacionin e saj mes vendeve myslimane me rolin në Irak, Afgansitan dhe konfliktin e fundit në Liban.
XS
SM
MD
LG