Ndërlidhjet

BERLIN


Policia gjermane tha se ka arrestuar një student 21 vjeqar libanez me dyshimin se ka planifikuar sulme terroriste me bomba tri javë më parë në trena, dhe se janë duke e keruar edhe një të dyshuar tjetër.
Prokurorët lëshuan arrestin për Josef Muhamed pasi nga hetimet tha se ADN-ja e tij u gjetë në njëren prej dy valigjeve ku ishin vendosur bombat. Asnjëra nuk eksplodoi për shkak të gabimeve në konstruktim.
XS
SM
MD
LG