Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet thanë se forcat afgane të ndihmuara nga artileria e NATO-s kanë vrarë 71 të dyshuar talebanë gjatë përleshjeve të ashpra sot në jug të vendit. Po sot, katër ushtarë amerikanë dhe dy pjesëtarë të forcave të sigurisë së Afganistanit janë vrarë pas përleshjeve me kryengritësit e armatosur.
XS
SM
MD
LG