Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani sot ka ripërsëritur qëndrimin se nuk do të ndalojë programin e pasurimit të uraniumit, siç kërkohet në afërtën e gjashtë vendeve më të fuqishme të botës.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Hamid Reza Asefi tha se Teherani do ti përgjigjet formalisht ofertës më 22 gusht.
"Fatkeqësisht, në vend se të angazhohen për negociata, evropianët shkuan në Kombet e Bashkuara dhe Këshillin e Sigurimit. Këtë ne nuk e pranojmë. Ju duhet të prisni dhe të shihni se kur dhe si do ti përgjigjemi ofertës" ka thënë Asefi.
XS
SM
MD
LG