Ndërlidhjet

MOSKË


Sot, nga një shpërthim në një treg të Moskës u vranë së paku 10 vetë dhe u plagosën afro 30 të tjerë, kanë njoftuar autoritetet lokale. Është bërë e ditur se shpërthimi u bë në tregun Çerkizovski në verilindje të Moskës. Një zëdhënëse e Ministrisë së Emergjencave tha se hetimet e para sugjerojnë se ky incident ishte shkaktuar nga një pajisje shpërthyese.
XS
SM
MD
LG