Ndërlidhjet

KANDAHAR


Tre pjesëtarë të policisë janë vrarë kur një bombë e vendosur skaj rrugës shpërtheu dhe hodhi në erë veturën me të cilën po udhëtonin. Një zënëdhës taleban ka thënë se sulmi është kryer nga grupi militant. Sulmi vie pas vrasjes së mëse 70 talebanëve nga forcat e sigurisë gjatë fundjavës të kaluar.
XS
SM
MD
LG