Ndërlidhjet

LONDËR


Zyrtarët britanikë thonë se 11 persona të moshave prej 17 deri 28 vjeq janë akuzuar për lidhje me sulmet e dështuara terroriste në aeroplanët e udhëtarëve nga Londra në Shtetet e Bashkuara. Kreu i policisë antiterror, Peter Clark ka thënë se hetuesit kanë konfiskuar material për përgatitjen e bombave përfshirë elemente kimike dhe elektrike. Kombësia e të akuzuarve nuk është bërë e ditur.
XS
SM
MD
LG