Ndërlidhjet

LONDËR


Dalin sot para gjykatës 11 personat ndaj të cilëve u ngritën akuzat për përfshirje në komplotin e dështuar që syunonte hedhjen në erë të aeroplanëve që fluturonin nga Britania në Shtetet e Bashkuara.
Tetë prej tyre akuzohen për përfshirje në aksione që do çonin në vrasje masive dhe në përgatitjen e akteve terroriste.
Tre të tjerë, mes të cilëve dhe një vajzë 17 vjeçare akuzohen me akuza më të lehta, por gjithashtu të lidhura me luftën kundër terrorizmit. Të gjithë të akuzuarit janë myslimanë britanikë.
XS
SM
MD
LG