Ndërlidhjet

BAGDAD


Kufomat e 8 tregtarëve të therrur në fyt janë gjetur sot pranë një rruge në jug të Bagdadit.
Ahmed Diabil, zëdhënës i provincës Najaf tha se të tetët janë rrëmbyer dhe janë vrarë të hënën më 21 gusht, ndërsa kufomat janë lënë në Madaen, 40 km në jug të kryeqytetit.
XS
SM
MD
LG