Ndërlidhjet

JERUSALEM


Policia izraelite gjatë natës ka bastisur rezidencën e presidentit Moshe Katsav, me ç'rast ka konfiskuar dokumenta dhe kumpjutorë.
Bastisja u bë pasi dy gra parashtruan ankesa kundër presidentit për ngacmim seksual. Radioja izraelite sot raportoi se Katsav do të merret në pyetje së shpejti.
XS
SM
MD
LG