Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ekipi negociatori i Beogradit nuk do të heqë dorë nga koncepti për shtimin e numrit të komunave të reja serbe në Kosovë, të cilat do të kenë kompetenca më të mëdha, ka deklaruar anëtari i ekipit serb Sllobodan Samarxhiq.
"Ne e kemi konceptin për rritjen e numrit të komunave me shumicë serbe, që bazohet në kriteret dhe parimet e forta, të cilat tashmë disa herë janë arsyetuar në negociatat në Vjenë", ka thënë Samarxhiq për agjencinë e lajmeve Beta.
XS
SM
MD
LG