Ndërlidhjet

TEHERAN


Udhëheqësi suprem i Iranit e ka kritikuar presidentin e Shteteve të Bashkuara George Bush për siç tha, vërejtjet "e pacipa" që ai ka bërë.
Ayatollah Ali Khamenei tha se Bushi "flet sikur të ishte zotërues i Libanit, Palestinës, Irakut, Sirisë, Iranit dhe shteteve tjera myslimane".
Komentet e tij vijnë një ditë pasi presidenti amerikan i bëri thirrje bashkësisë ndërkombëtare që ta frenojë programin kontraverz bërthamor të Iranit.
XS
SM
MD
LG