Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ish presidenti i Iranit Mohammad Khatami është ftuar në Shtetet e Bashkuara që të mbajë një fjalim në Katedralen Kombëtare të Uashingtonit në shtator.
Gazeta "The Washington Post" e transmeton John L. Peterson, drejtorin e Qendrës për Drejtësi dhe Pajtim Global, të ketë thënë se SHBA-të janë dakorduar t'i japin vizë Khatamit. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit refuzoi ta komentojë raportin.
XS
SM
MD
LG