Ndërlidhjet

KIEV


Hetuesit kanë gjetur dy kutitë e zeza të aeroplanit rus i cili u rrëzua në Ukrainë duke lënë të vdekur 170 personat në bord.
Ata shpresojnë se pas gjetjes së kutive do të vërtetohen arsyet e rrëzimit të aeroplanit. " Të gjitha zërat e kontaktit të pilotëve me kontrrolluesit e trafikut janë të incizuar dhe tashmë ekipi i hetuesve i ka në dispozicion për të gjetur arsyet e rrëzimit" tha ministri rus i transportit Igor Levitin.
Në Ukrainë sot është ditë zie për viktimat e aeroplanit të rrëzuar.
XS
SM
MD
LG