Ndërlidhjet

QYTETI GAZËS


Një grup militant i panjohur sot ka marrë përgjegjësinë për rrëmbimin e dy gazetarëve amerikanë, disa ditë më parë në Gaza. Në një video incizim janë paraqitur gazetarët duke thënë se gjallë dhe mirë me shëndet. Shtetet e Bashkuara kanë bërë thirrje për lirimin e menjëhershëm të tyre. Kryeministri palestinez Ismail Haniyah gjithashtu ka kërkuar lirimin e gazetarëve.
XS
SM
MD
LG