Ndërlidhjet

PALE/BOSNJE


Kërkimet për të akuzuarin për krime lufte Radovan Karaxhiq po vazhdojnë. Zëdhënësi i NATO-s Derek Çapell ka thënë se sot trupat e NATO-s dhe ato evropiane kanë kërkuar në shtëpite e tre serbëve të Bosnjës për të cilët dyshohej se ndihmonin Karagjiqin. Tribunali i Hagës e kërkon Radovan Karagjiqin për gjenocide të kryera gjatë luftës në Bosnje.
XS
SM
MD
LG