Ndërlidhjet

JERUSALEM


Policët kanë filluar marrjen në pyetje të presidentin të Izraelit, Moshe Katsav nën akuzën për sjellje të pahijshme seksuale. Dy punëtore femra e kanë akuzuar kreun e shtetit për ngacmim.Njëra prej tyre ka akuzuar gjithashtu se Katsav ka pranuar para në shkëmbim të favoreve presidenciale. Policia ka konfiskuar dje kompjuterin dhe dokumentat në zyrën e presidentit izraelit në Jerusalem.
XS
SM
MD
LG