Ndërlidhjet

GAZA


Izraeli tha se ka arrestuar një pjesëtar të lartë të lëvizjes Hamas dhe ka vrarë një militant gjatë vërsuljes në Gaza. Dëshmitarët palestinezë thanë se i arrestuari është Younis Abu Daka, lider lokal i Hamasit, ndërsa i vrari vëllai i tij.
Izraeli e ndërmori ofenzivën në Rripin e Gazës në qershor, pas rrëmbimit të një ushtari izraelit.
XS
SM
MD
LG