Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez Zhak Shirak ka bërë të ditur se vendi i tij do të kontribojë në misionin paqëruajtës në Liban me gjithsej 2 mijë trupa. Kontributi i Francës vjen pas kritikave se Parisi zyrtarë nuk i mbajti premtimet para miratimit të rezolutës për armëpushimin mes Hezbollahut dhe Izraelit. Rezoluta ka paraparë vendosjen e një trupe ndërkombëtare prej 15 mijë ushtarësh.
XS
SM
MD
LG