Ndërlidhjet

SHKUP


Kuvendi i Maqedonisë sot do të diskutojë për përbërjen e kabinetit të ri qeveritar të mandatarit Nikolla Gruevski, i cili ka paralajmëruar se prioritet i qeverisë do të jetë mirëqenia ekonomike dhe përmirësimi i standardit jetësor.
Deputetët e koalicionit BDI-PPD nuk marrin pjesë në seancë, me arsyetimin se qeveria nuk është legjitime ngase nuk është respektuar vota e elektoratit shqiptar.
Deputetët e opozitës gjithashtu i janë bashkangjitur qytetarëve që protestojnë para Kuvendit të Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG