Ndërlidhjet

NAHARIYA


I kritikuar për mënyrën e drejtimit të operacioneve kundër Hezbollahut, kryeministri i Izraelit premtoi mbi 2 miliardë dollarë për rindërtimin e qyteteve të goditura në veri të Izraelit. Ehud Olmert i bëri këto komente në Nahariya afër kufirit me Libanin, qytet i dëmtuar nga raketat e Hezbollahut. Ai tha se ka patur edhe dështime në konfliktin dhe premtoi hetime.
XS
SM
MD
LG