Ndërlidhjet

GAZA


Bashkëshortja e kameramanit, i cili po mbahet peng bashkë me reporterin e televizionit Fox News në Gaza, ka bërë thirrje për lirimin e tyre.
Anita McNaught u tha pengmarrësve të kuptojnë se burri i saj Olaf Uiig dhe korrespondenti Steve Centanni nuk janë armiqtë e tyre.
Të mërkurën, një grup i panjohur më parë, e pohoi përgjegjësinë për rrëmbimin dhe u kërkoi Shteteve të Bashkuara që t'i lirojnë të gjithë myslimanët.
XS
SM
MD
LG