Ndërlidhjet

SHKUP


Kuvendi i Maqedonisë do vazhdojë dhe nesër diskutimin rreth përbërjes së kabinetit të ri qeveritar të mandatarit Nikolla Gruevski. Gruevski ka paralajmëruar se prioritet i qeverisë do të jetë mirëqenia ekonomike dhe përmirësimi i standardit jetësor.
Deputetët e koalicionit BDI-PPD nuk morrën pjesë në seancë, me arsyetimin se qeveria nuk është legjitime ngase nuk është respektuar vota e elektoratit shqiptar.
XS
SM
MD
LG