Ndërlidhjet

PRAGË


Organizata "Reporterët pa kufijë" me qendër në Paris e ka cilësuar si "të turpshëm, të padrejtë dhe të pakuptimtë" dënimin me burg të korrespondentes së radios "Evropa e Lirë" në Turkmenistan Ogulsapar Muradova.
Muradova u dënua sot me 6 vjet burg.
XS
SM
MD
LG