Ndërlidhjet

MEKSIKO


Tre peshkatarë meksikanë që kishin kalura nëntë muaj në Oqeanin Paqësor janë pritur si heronjë gjatë kthimit të tyre në atdhe.
Por të tre janë përballur me pyetje rreth qëndrimit të tyre të tejzgjatur në oqean, përfshi dhe mundësinë se ata ishin të përfshirë në trafikun e drogës.
"Nëse ata nuk na besojnë e vetmja gjë që di është se ne i jemi mirënjohës Zotit që jemi gjallë", tha një nga të mbijetuarit.
Tre peshkatarët kishin mbijetuar duke ngrënë peshk, zogj të detit dhe kanë pirë ujë shiu.
XS
SM
MD
LG