Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë përmes një komunikate të lëshuar sot, e ka cilësuar si "akt terrorist" sulmin e mbrëmshëm në kafiterinë serbe Dolçe Vita në veri të Mitrovicës. Më tutje thuhet se kjo është mënyra se si shqiptarët e kanë kuptuar deklaratën e kryenegociatorit Mahti Ahtisari se "serbët janë fajtor si popull".
Në komunikatë theksohet se sulmi në Mitrovicë duhet të jetë "alarmi i fundit" për Bashkësinë ndrkombëtare që të veprojë me vendosmëri dhe ta ruajë paqen në këtë pjesë të Evropës.
XS
SM
MD
LG