Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Ramsfeld dhe homologu i tij rus Sergei Ivanov do të takohen sot në Alaskë për të diskutuar çështjet e Iranit, Koresë Veriore dhe situatën në Lindje të Mesme. Është njoftuar se temë diskutimi do të jetë edhe bashkëpunimi ushtarak midis Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG