Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 14 persona u vranë dhe rreth 40 të tjerë u plagosën kur një vetëvrasës me bombë hodhi në erë një automjet pranë ndërtesës së Ministrisë së Brendshme të Irakut. Tetë prej të vrarëvëe ishin policë. Në jug të vendit nga përleshja e militantëve shiit dhe forcave irakiane së paku 23 persona u vranë dhe 70 të tjerë u palgosën.
XS
SM
MD
LG