Ndërlidhjet

BEJRUT/JERUSALEM


Në kuadër të turneut të tij në Lindjen e Mesme, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan sot do ta vizitoj Izraelin. Ai dje në Bejrut, kërkoi që Izraeli ta tërheq bllokadën ajrore dhe detare të Libanit dhe kërkoi nga Hezbollahu që ti liroj dy ushtarët e rrëmbyer izraelitë. Pritet që pas Izraelit, zoti Annan do ta vizitoj edhe Sirinë dhe Iranin.
XS
SM
MD
LG